پرسش‌های متداول

دوره ی چاپ مجله به چه طریق است؟

مجله بر اساس دوره ی فصلی و هر سه ماه یکبار چاپ می شود.

در صورتی که قصد پیگیری مقاله داشته داشته باشیم از کدام قسمت استفاده می شود؟

اطلاع از وضعیت مقاله های ارسالی صرفا از طریق سامانه مجله امکان پذیر است. هرگونه ابهام از روند پروسه داوری نیز از طریق ایمیل مجله به آدرس econrahbord@csr.ir یا straeconomic@gmail.com قابل پیگیری است. پاسخ به تماس های تلفنی نیز در موارد بسیار ضروری فقط از ساعت 10 تا 12 انجام می شود.

من ثبت نام کرده‌ام اما حساب کاربری من فعال نشده است. باید چه کار کنم؟

هرگاه شما در سامانه ثبت نام می‌کنید، ایمیلی دریافت می‌کنید که حاوی یک لینک فعالسازی است. برای فعالسازی حساب کاربری خود حتما باید بر روی آن لینک کلیک کنید. اگر چنین ایمیلی دریافت نکردید، لطفا صندوق spam را چک کنید.

در صورت فراموش کردن رمز عبور چه باید کرد؟

گزینه «ورود به سامانه» را در منوی بالای صفحه انتخاب کنید و سپس گزینه «رمز عبور را فراموش کرده ام!»را انتخاب کنید.

آیا انتخاب و یا پیشنهاد داوران در هنگام ارسال مقاله از طریق سامانه فصلنامه الزامی است؟

 الزامی برای این کار وجود ندارد. اما انتخاب و یا پیشنهاد داور مناسب و بی طرف در این مرحله می تواند باعث تسریع روند بررسی مقالات گردد.

مدت زمانی که یک مقاله جهت داوری طی می کند چه مقدار است؟

این مدت زمان بستگی به مراحل طی شونده و تعداد مراحل ویرایش آن دارد. اگر مقاله در مرحله اول پذیرش نگردد حداقل زمان پاسخ یک ماه می باشد. در غیر این صورت زمان طی شدن مراحل وابسته به زمان پاسخ گویی داوران و مراحل بررسی می باشد.

نمی توانیم وارد سامانه مجلات شویم؛ چه باید کرد؟

1- لطفاً در تایپ نام کاربری و رمز عبور دقت لازم را اعمال فرمایید.
2- در هنگام تایپ رمز عبور دقت فرمایید چراغ کلید Caps Lock بر روی صفحه کلید خاموش و در Language bar زبان بر روی English تنظیم شده باشد.
3- ترجیحاً نام کاربری و کلمه عبور خود را در ایمیل کپی و در صفحه ورود به سامانه بازیابی فرمایید
4- در صورتیکه با اِعمال کارهای فوق نتوانستید وارد سامانه شویدُ درخواست خود رامبنی بر دریافت نام کاربری و رمز عبور به ایمیل مجله ارسال نمایید

چگونه می‌توانم به عنوان یک داور با این مجله هم‌کاری کنم؟

به طور کلی، تمامی افراد دارای مدرک تحصیلی دکترا در رشته‌های مرتبط با اقتصاد و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های معتبر، می‌توانند به عنوان داور با مجله هم‌کاری کنند. البته تصمیم‌گیری نهایی در خصوص صلاحیت افراد برای داوران مقالات، توسط اعضای هیات تحریریه‌ی مجله صورت می‌گیرد.

برای مقاله باید هزینه پرداخت کرد؟

بله، هزینه داوری و ویراستاری مبلغ 4.000.000 ریال می باشد که به شماره حساب ملی 2170348001006  (شبا IR93 0170 0000 0217 0348 0010 06) به نام مجمع تشخیص مصلحت نظام، واریز و تصویر فیش واریزی به همراه فایل های مقاله ارسال شود.